Pár věcí, na které jsem narazil životem

Mnoho lidí trpí sebeklamy. Vlastně téměř všichni. Obelháváme sami sebe jak jsme hodní a správní lidé, nebo jak moc jsme chytří, případně ty špatné věci děláme, protože musíme, nebo za to může prostředí, či náš život nebo výchova. Výmluvy. Přiznat sám sobě, že jsem odporný, hloupý tvor, který si za všechno může sám je extrémně těžké. Díky bohu, že všechny ty žebříčky atributů, které jsem tu vypsal jsou relativní. Když chci být chytrý, tak jdu učit do romské školy, když chci být krásný, jdu na plastickou operaci a když být hodný, jdu pomáhat na dobročinné akce nebo občas pošlu nějaké peníze. Pocit chytrosti získám mezi hlupáky, pocit krásy mezi škarohlídy atd.

Tohle lidé běžně dělají, i když v mnohem mírnější formě. No ale to jsem trochu odbočil. Sebeklamy.

Inteligence
Hodně lidí například mi tvrdí, že mají vysoké iq, 135+ min, četli to na netu, nebo jim to řekla učitelka na základce nebo tak. Mít iq 130 znamená být ve 2% top populace. Nemyslím, že kolem mně žijí samý chytří lidé... A navíc, když člověk prezentuje tuhle informaci založenou na takových faktech, tak dokazuje, že jeho iq je poloviční.

Člověk nikdy o sobě veřejně nepřizná, že má nízké iq. Člověk s nízkým iq neví ani co to je, člověk s průměrným iq si zase trochu přidá nebo se o tom nebaví.

Krása
Co se týče krásy, tak to je dost relativní, naneštěstí jsou tu určité zažité vzory pohlednosti, které určují modelky nebo celebrity, případně některé časopisy a televize. Být krasný znamená být přijatý společností dokonce i s jistými privilegii. Být škaredý znamená přesný opak, dokonce vám lidé přisuzují automaticky i horší vlastnosti, jako zlý, zloděj, hloupý aj. Nejsem škaredý ale za hezouna se také nepokládám.
Podlě mě tohle začlo teoreticky už kdysi dávno, když se praženy snažili odlišit, zvýraznit svoje vnady, ergo zvýšit možnost sexu a pokračování rodu. A o několik 10 tisíc let se to vyvinulo v Módu. Demence podlě mě ale co už...

Dobrota
To je nejvíc relativní pojem, co jsem kdy slyšel. Člověk nemůže být 100% hodný. Dokonce ani spasitelský komplex k tomu nepovede.
Jsme zlý a občas jsme hodní, ale kdo sakra hodnější? A myslet si o sobě, že jsem hodný je také demence, tedy podle mně. Ja vím z vlastní zkušenosti, že někdo si o mně myslí, že jsem hodný a někdo ne a nekteří mají smíšené pocity. A tak to má být. Nic víc mě zatím nenapadá.

Článek na pokračování
General mySQL error with query SELECT c.citem as itemid, c.cnumber as commentid, c.cbody as body, c.cuser as user, c.cmail as userid, c.cemail as email, c.cmember as memberid, c.ctime, c.chost as host, c.cip as ip, c.cblog as blogid FROM nucleus_comment as c WHERE c.citem=6 ORDER BY c.ctime: Table 'james57.nucleus_comment' doesn't exist


Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/wz.cz/j/james/nucleus/libs/sql/mysql.php on line 165
comments